Dotacje na nasze ule i pojedyncze ich elementy polegają na zwrocie, refundacji cześć poniesionych kosztów przez pszczelarza na zakup nowych uli do swojej pasieki.

Refundacja jest wypłacana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa, który jest finansowany z budżetu Państwa i Środków Unii Europejskiej.
Każdy związek pszczelarski współpracuje z KOWR w celu organizacji i wypłaty refundacji.

 

Czy ja mogę dostać refundację na ule?

Warunki refundacji (trzeba spełnić łącznie wszystkie warunki):

  • posiadać minimum 10 rodzin pszczelich
  • pasiekę trzeba mieć zarejestrowaną u Powiatowego lekarza Weterynarii
  • trzeba być członkiem związku pszczelarskiego na swoim terenie, lun organizacji o charakterze ogólnokrajowym np. Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich Polanka

Ile dostanę?

Zwracane jest maksymalnie 60 % ceny netto kwoty wydanej na zakup nowych uli.

Maksymalna kwota refundacji uzależniona jest od ilości posiadanych rodzin pszczelich. Na 1 rodzinę uzyskać można maksymalnie 50 zł refundacji. Jeżeli masz 10 rodzin pszczelich, mnożysz je przez 50 zł. 10 x 50 zł = 500 zł to jest kwota maksymalna jaką otrzymasz. Jeden pszczelarz może otrzymać maksymalnie 10 000 zł refundacji.

Przykład: Jeżeli kupisz 4 ule za kwotę netto 239,02 (tyle kosztuje u nas ul dadant z powałka niską) to zapłacisz 3 x 239,02= 717,06. Z tej kwoty wyliczone zostanie 60 % x 717,06 = 430,236 zł – tyle otrzymasz refundacji. Możesz kupić więcej uli, ale refundacji otrzymasz maksymalnie 50 zł x ilość rodzin jaka posiadasz.

Gdzie i jak mam załatwić refundację?

Refundację wypłacają i realizują związki pszczelarskie. skontaktuj się ze związkiem pszczelarskim na swoim terenie i zapytaj o szczegóły. Śpiesz się bo termin składania wniosków o refundacje przez związki pszczelarskie mija 30 listopada 2017 r, a związki kończą przyjmowanie zgłoszeń jeszcze  wcześniej. Do związku wnioskując o dotację na ule które kupisz u nas przekaż naszą ofertę handlową korą możesz pobrać tutaj:

Oferta handlowa w ramach KPWP 2017 2018 ul DADANT i DADANT 1/2 komplet  w .pdf

Możesz kupić też elementy ula , nie musi być to cały komplet, na elementy tez dostaniesz refundację na takich samych zasadach

Oferta handlowa w ramach KPWP 2017 2018 ul DADANT i DADANT 1/2 elementy w .pdf

 

W kroku następnym złóż zamówienie.

Zamówienia można składać:

  • na stronie naszego sklepu www.sklep.apismart.eu
  • ewentualnie mailowo sklep@apismart.eu ,
  • ewentualnie listem pocztowym podając ilość uli, nr katalogowy ula i adres dostawy. Po otrzymaniu zamówienia prześlemy pocztą potwierdzenie przyjęcia zamówienia i dane do wpłaty z numerem konta. Zamówienia pocztą proszę kierować na na adres

Apismart Dorota Gierula
Chyrzyna 4
37-741 Krasiczyn

 

  • telefonicznie 604449694 (preferujemy jednak 3 pierwsze formy zamówienia, ponieważ kontakt telefoniczny ze względu na sezonowość zamówień może być utrudniony )
https://www.apismart.eu/wp-content/uploads/2017/10/ul-poliuretanowy-e1510330833166.jpghttps://www.apismart.eu/wp-content/uploads/2017/10/ul-poliuretanowy-e1510330833166-150x150.jpgPiotrDotacje na uledotacje na ule,refundacje na uleDotacje na nasze ule i pojedyncze ich elementy polegają na zwrocie, refundacji cześć poniesionych kosztów przez pszczelarza na zakup nowych uli do swojej pasieki. Refundacja jest wypłacana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa, który jest finansowany z budżetu Państwa i Środków Unii Europejskiej. Każdy związek pszczelarski...Wspieramy  rozwój pszczelarstwa !