feedbee

Feedbee jest wyjątkowo smacznym i wysoko efektywnym substytutem pyłku dla pszczół, pochodzącym z Kanady. Feedbee nie zawiera pyłku kwiatowego, produktów zwierzęcych i sojowych, chemikaliów, lecz wyłącznie naturalne, roślinne składniki. Jest dokładnie tak samo odżywczy jak pyłek kwiatowy. Doskonale odpowiada potrzebom odżywczym pszczół. Feedbee nie ma żadnego wpływu na jakość miodu. Odżywiane za pomocą Feedbee pszczoły rozwijają się szybciej, są zdrowsze i produkują znacznie więcej miodu.

Zrób ciasto z feedee i podaj pszczołom.

W czym ten produkt jest lepszy od innych produktów na rynku?

Feedbee nie da się porównać do innych produktów na rynku, ponieważ inne produkty to głównie ciasta cukrowe z małą ilością dodatków typu probiotyki, mały procent dodatków białkowych, czy witamin. Fedbee to proszek o dużej zawartości białka, tak jak naturalny pyłek. Robiąc z niego ciasto, czy pyłek podajesz pszczołom bardzo dużą dawkę białka porównywalną do ilości pyłku wczesna wiosną. Tak duży dopływ pokarmu białkowego do rodziny wpływa na znaczący wzrost czerwienia, odporności i długowieczności pszczół zimowych.
Karmienie Feedbee wiosną w naturalny sposób wpływa na poziom odżywienia białkiem pszczół i nasycenia ich organizmu witaminami.

Tylko Feedbee jest w stanie dać taki efekt !

W dodatku po przeliczeniu ceny na 1 kg produktu białkowego ten produkt wychodzi taniej niż inne podobne pokarmy cukrowo-białkowe do przyspieszania rozwoju wiosennego pszczół !

Kolejny argument to aktualne temperatury i przebieg przedwiośnia – w tym sezonie są bardzo idealne warunki do stymulowania rozwoju wiosennego tego typu produktami.

Nie czekaj więc pomóż swoim pszczołom rozwinąć się jak najszybciej i jak najlepiej !
To ostatni moment na tego typu działania !


feedbee

Na Węgrzech przeprowadzono badania na rodzinach pszczelich karmionych Feedbee. Wykazały one:

 • 65 %-owy przyrost czerwiu
 • 38%-owy przyrost rodziny pszczelej
 • 24%-owy wzrost ilości miodu

Ten substytut pyłku  zawiera wysokostrawne proteiny (białko) z niezbędnymi dla pszczół aminokwasami.

Duża ilość witamin i minerałów znacznie podnosi zdolność rodzin pszczelich do bronienia się przeciw różnym chorobom jak zgnilec amerykański i europejski, jak również przeciw znanym szkodnikom (np. Varroza,).

feedbee

Feedbee nie zawiera:

 • pyłku kwiatowego
 • produktów zwierzęcych i sojowych
 • genetycznie modyfikowanych substancji
 • chemikaliów
 • antybiotyków
 • sztucznych środków barwiących
 • substancji smakowych i konserwantów

Składniki odżywcze:

 • białka: 36,4 %
 • tłuszcze: 3,9 %
 • węgolowodany: 41,8 %
 • cukier: 10 %
 • związki mineralne: 3,1 %
feedbee

Instrukcja Stosowania

Kiedy i jak powinny być karmione pszczoły?

Feedbee może być stosowany od wiosny do jesieni.

Początek wiosny, karmienie można rozpocząć końcem lutego, przy średnich temperaturach na zewnątrz, zanim jeszcze rodzina pszczela się oddzieli a matka zacznie czerwić.

Pomimo tego, iż na zewnątrz może być jeszcze zimno, można zacząć karmienie.

Karmienie powinno się rozpocząć już 6-8 tygodni przed dużymi pożytkami pyłku kwiatowego.

Niezależnie od sposobu karmienia zalecane jest podawanie wiosną 1-1,5 kg Feedbee na jeden ul.

Podawać zaleca się też w lecie, podczas upałów, kiedy ilość pyłku kwiatowego znacznie spada a jego jakość z powodu braku urozmaicenia traci na wartości, lub kiedy nie ma czerwiu i rozwój w ulu nie następuje. Również przy produkcji odkładów, kiedy w tych rodzinach nie ma starszych lotnych pszczół robotnic. Karmienie Feedbee (w formie ciasta) zalecane jest również przy hodowli matek.

Koniec lata, początek jesieni, od lipca do września, kiedy ilość naturalnego pyłku spada, kiedy przygotowywuje się rodzinę pszczelą do zimy, przy nocnych przymrozkach to też bardzo dobry czas na karmienie Feedbee, aby wielkość rodziny pszczelej się nie zmniejszyła.

Tym pokarmem można karmić w postaci suchego proszku, ciasta oraz syropu cukrowego.

1. Karmienie w formie suchego proszku może odbywać się z podkarmiaczek znajdujących się przed ulem, kiedy na zewnątrz jest ciepło, nie pada, nie jest wietrznie, a pszczoły zaczęły już wyloty i kiedy nie ma jeszcze naturalnych pożytków pyłku kwiatowego, lub też kiedy ilość i jakość pyłku nie jest dobra. Pojemniki do podkarmiania powinny być przykryte i powinny znajdować się w bezpiecznym miejscu. Należy jednak uważać na wieczorną rosę oraz na złe warunki pogodowe.

Ta metoda karmienia powinna być stosowana wtedy, kiedy w obrębie lotów pszczół nie ma innej pasieki.

2. Karmienie w formie ciasta jest zalecane szczególnie w czasie przedwiośnia. Ten sposób karmienia może być stosowany przy zimnej, wietrznej i deszczowej pogodzie lub podczas innych złych warunków atmosferycznych.

Karmienie w postaci ciasta daje zarówno słabym jak i silnym pszczołom te same szanse dotarcia do pokarmu.

Aby ciasto dla pszczół było jeszcze smaczniejsze, musi zostać zwiekszona ilość dodanego cukru.

Zalecane są następujące przepisy na ciasto:

1. Przepis: 1 kg Feedbee wymieszać z 1 kg cukru pudru i 0,3 l wody (przy worku 20 kg Feedbee proporcje są następujące – 20 kg Feedbee + 20 kg cukru pudru + 6 l wody)

2. Przepis: 0,8 kg Feedbee wymieszać z 1,2 kg cukru pudru i 0,3 l wody (przy worku 20 kg proporcje są nastepujące – 20 kg Feedbee + 30 kg cukru pudru + 7,5 l wody) 0,8 kg Feedbee wymieszać z 1,2 kg cukru pudru i 0,3 l wody (przy worku 20 kg proporcje są nastepujące – 20 kg Feedbee + 30 kg cukru pudru + 7,5 l wody)

Przygotowane ciasto zostawić przez noc pod przykryciem, następnie nałożyć ok. 0,5-1 kg ciasta do plastikowych woreczków i położyć je otwarte na ramkach w ulu, tak aby pszczoły miały łatwy dostęp do ciasta.

Przydatne informacje przy przygotowywaniu ciasta:

Wyżej podane przepisy są tylko przykładami. Przepis może zostać indywidualnie dopasowany do potrzeb pszczół.

Proporcje – Feedbee – cukier można zmieniać według potrzeb. Ilość Feedbee nie może jednak przekroczyć ilości cukru, max. 50 %, min. nie powinno być niższe niż 25 % .

Doświadczenia pokazały, że optymalną konsystencję uzyskuje się mieszając 6,5 – 7 kg suchej substancji z 1 litrem wody.

Ciasto może później zostać jeszcze rozrzedzone lub zagęszczone poprzez dodanie wody, Feedbee lub cukru pudru.

3. Karmienie w formie syropu cukrowego jest zalecane tylko wtedy, kiedy jest ciepło, jednak może być stosowane przy różnej pogodzie. Zaletą tego sposobu karmienia jest to, że zarówno słabe jak i mocne pszczoły mają jednakowy dostęp do pokarmu.

Przygotowanie syropu:

1. Przepis: 3 kg cukru rozpuścić w 3 litrach wody, do syropu dodać 1 kg Feedbee.

2. Przepis: 8 kg cukru rozpuścić w 4 litrach ciepłej wody, do syropu dodać 1 kg Feedbee.

Przygotowany syrop zostawić na noc pod przykryciem, następnie wlać syrop do podkarmiaczki i położyć na ramkach w ulu.

Podane wyżej przepisy są bardzo dobre, jednak również w przypadku syropu można zmieniać ilość dodanego cukru.

Ogólne informacje

 • Przy karmieniu tym pokarmem pszczoły muszą mieć również inne źródła pożywienia (np.miód), przede wszystkim gdy jeszcze codziennie nie wylatują z ula.
 • Przed pierwszym wylotem wiosennym można karmić pszczoły tylko w formie ciasta.
 • Przygotowane z Feedbee ciasto nie może być gotowane. Feedbee nie może być mieszane z gorącym syropem i z gorącą wodą, aby zawarte w nim proteiny i wiataminy nie uległy zniszczeniu.
 • Jeśli przygotowane z Feedbee ciasto lub syrop będą przechowywane, może rozpocząć się proces fermentacji z uwagi na wysoką zawartość w Feedbee białka
 • Świeżo przygotowane ciasto lub syrop nie zacznie fermentować, ponieważ zanim to się stanie pszczoły go już zjedzą.
 • Doświadczenia pokazały, że przygotowane z cukrem pudrem ciasto, które jest trzymane w plastikowych woreczkach rozpoczyna fermentować dopiero po ok. 4 miesiącach, a syrop po ok. 2-3 tygodniach od sporządzenia.
 • Przy bardzo słabych rodzinach, z 1-2 ramkami pszczół nie zaleca się już podawania.
 • Feedbee musi być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu. Jeżeli nie zużyje się jednorazowo całego worka, należy go szczelnie zamknąć i chronić od wilgoci.

Źródło informacji http://www.pl.feedbee.eu/

feedbee

 

 

https://www.apismart.eu/wp-content/uploads/2018/01/feed-bee.jpghttps://www.apismart.eu/wp-content/uploads/2018/01/feed-bee-150x150.jpgPiotrAktualnościPokarmy dla pszczółciasto z feed bee,feed bee,feedbee,substytut pyłku,zamiennik pyłkuFeedbee jest wyjątkowo smacznym i wysoko efektywnym substytutem pyłku dla pszczół, pochodzącym z Kanady. Feedbee nie zawiera pyłku kwiatowego, produktów zwierzęcych i sojowych, chemikaliów, lecz wyłącznie naturalne, roślinne składniki. Jest dokładnie tak samo odżywczy jak pyłek kwiatowy. Doskonale odpowiada potrzebom odżywczym pszczół. Feedbee nie ma żadnego wpływu na jakość...Wspieramy rozwój pszczelarstwa !